Malé koupelny nejsou překážkou

Malé koupelny vůbec nemusí být tak velký problém, jak se zdají

Chystáte se rekonstruovat svou koupelnu, ale je příliš malá a vy si nevíte poradit? Malá koupelna se může jevit jako problém, ale i v tomto případě existuje účinné řešení. S malým prostorem v domácnosti bojují mnozí z nás. Nemusíte hned oslovovat designérů a bytových architektů, abyste si s tím poradili. Malé koupelny poskytují prostor na fantazii. My se vám v tomto článku budeme snažit vnuknout inspiraci, která rozhodně stojí zato. Pojďte se společně s námi podívat na to, jak zařídit malinkou koupelnu. 

Malé koupelny a barvy

Malé koupelny v malém bytě
Barvy v malých koupelnách

Myslíte si, že je úplně jedno, pro jaké barvy obkladu se rozhodnete? Omyl. Právě správné vybraná barva dokáže malé koupelny opticky zvětšit. I když jde v konečném důsledku pouze o optický klam, je to důležitý faktor. Rozhodně se vyhněte příliš nápadným a křiklavým barvám. Doporučujeme zvolit velkoformátové obklady, které jsou v současnosti velmi trendy. Navíc obkládání koupelny je v takovém případě mnohem jednodušší a zabere méně času. Je samozřejmě na vás, pro jaké barvy se rozhodnete, ale v případě malých koupelen jsou nejideálnější světlé barvy jako bílá, krémová či béžová. Doplnit ji můžete obklady, které imitují přírodní dřevo. Ty jsou v dnešní době mimořádně populární. Pokud máte možnost, dveře do koupelny rovněž slaďte do bílé barvy. Malé koupelny vůbec nemusí působit stísněně, pokud do ní umístit velké zrcadlo, ve kterém se budou odrážet stěny. Co se týče skříněk, dejte je jen tam, kde je to nezbytné. Skvělým prostorem je prostor pod umyvadlem. 

Jak jinak se dá ušetřit prostor v malých koupelnách?

Pojďme se společně podívat na to, jakými fintami je možné ušetřit ještě více prostoru. Toužíte po vaně? V případě malých koupelen na ni můžete rovnou zapomenout. Pokud se při osobní hygieně nechcete cítit zbytečně stísněně, sprchový kout bude přece jen o něco prostorově úspornější. Sprchové kouty s vaničkou už také nepatří mezi nejnovější módní hity. Možná jste se již někde setkali s zděným sprchovým koutem se zástěnou, který je zároveň bezbariérový a cenově dostupnější. Takový kout si umíte navíc velikostně navrhnout sami, čímž určitě ušetříte pár centimetrů. S těmito radami se ani malé koupelny nezdají až tak malé, co říkáte? O zařizování malých koupelen se více dozvíte na webové stránce https://www.sconto.sk/