Umístění zásuvek podle pravidel

Jak umístit v domě zásuvky? Poradíme vám, abyste to měli co nejpohodlněji

Možná se vám na první pohled zdá, že takovou banalitu jako umístění zásuvek ve vašem domě nemusíte při stavbě rodinného domu ani řešit a stačí to nechat na elektrikáře, ale to však není ani zdaleka pravda, protože správné umístění zásuvek přispívá nejen k bezpečnému používání spotřebičů ve vašem domě, ale také ke komfortnímu využívání elektrické energie ve vašem domě. Společně se podíváme na to, jak byste měli mít umístěny zásuvky ve vašem domě a na co byste měli myslet při jejich rozmisťování.

Při rozmisťování zásuvek je třeba myslet do budoucna

Umístění zásuvek je třeba dobře promyslet
Pomoc s umístěním zásuvek

U rozestavěného rodinného domu se vám možná těžko přemýšlí nad tím, jak bude dům v době dokončení vypadat, avšak umístění zásuvek je velmi důležité udělat správně již v této počáteční etapě domu, tedy ke stavbě rodinného domu byste měli přistupovat komplexně, tedy od začátku brát rodinný dům jako celek a tak k němu i přistupovat. Umístění zásuvek je pro komfortní a hlavně bezpečné fungování rodinného domu v budoucnu velmi důležité, tudíž je třeba vědět, jak bude rodinný dům zařízen, kde se bude jaký spotřebič nacházet a podobně aby umístění zásuvek mělo hlavu a patu. Spousta lidí si myslí, že chybějící zásuvky doplní později nebo doplní prodlužovačkami, ale to však není správné ani dobré řešení, protože elektrický obvod je schopen unést pouze omezené napětí a když ho přetížíte množstvím prodlužovaček či množstvím spotřebičů, pak to může mít katastrofální dopady.

Zavolejte si na pomoc elektrikáře

Pokud nejste elektrikář, elektřinu v domě si nemůžete v žádném případě provádět sám, a tak ani umísťování zásuvek byste si neměli provádět sám, ale v přítomnosti kvalitního elektrikáře, který vám poradí kolik a jak silných zásuvek můžete mít na jeden elektrický obvod a podobně. Umístění zásuvek vám umí také navrhnout elektrikář, bude-li znát celkový projekt vašeho rodinného domu i se zařízením a rozložením spotřebičů v domácnosti. Kromě toho dbejte také na to, aby i samotné zástrčky a příslušenství k nim bylo kvalitní, kvalitní zásuvky a jiné elektrikářské komponenty naleznete na následujícím odkazu https://www.legrand.cz/