Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
03.07.2009, autor: Monika Vývodová, kategorie: Aktuality

Ve Vatikánu byl zveřejněn program papežovy návštěvy ČR

Na programu je setkání s kněžími a řeholníky, se zástupci jiných církví i s mladými lidmi
Ve Vatikánu byl zveřejněn program papežovy návštěvy ČR

Podle programu, který byl 3. července v poledne zveřejněn ve Vatikánu, by měl papež přiletět na pražské letiště Ruzyně v sobotu 26. září dopoledne. Poté se na Pražském hradě setká s politickými představiteli země a bude slavit nešpory v katedrále sv. Víta se zástupci řeholních komunit.

Další den, v neděli 27. září, se Svatý otec vypraví do moravské metropole Brna, kde bude v dopoledních hodinách sloužit mši svatou na letišti v Brně-Tuřanech, pak se vrátí opět do Prahy, kde se setká v odpoledních hodinách se zástupci akademické obce.

Poslední den papežovy návštěvy připadá na svátek sv. Václava, patrona České země. Benedikt XVI. by měl při příležitosti Národní pouti ke svatému Václavovi slavit ve Staré Boleslavi mši svatou a také se zde setkat s mládeží.

Podrobný program papežova pobytu v naší zemi naleznete ZDE.


Benedikt XVI. je teprve druhým papežem v historii, který Českou republiku v průběhu svého pontifikátu navštíví. Jeho předchůdce, papež Jan Pavel II., do naší země zavítal dokonce třikrát, a to v letech 1990, 1995 a 1997. Papež Benedikt XVI. však naši zemi navštívil ještě jako kardinál Joseph Ratzinger, a to 30. března 1992, kdy pronesl v pražském seminárním kostele sv. Vojtěcha přednášku Aby Bůh byl všechno ve všem: o křesťanské víře ve věčný život.

Návštěva papeže Benedikta XVI. bude jeho oficiální třináctou zahraniční cestou. Návštěvě u nás předcházela pastorační cesta do Svaté země v květnu tohoto roku. Z evropských zemí navštívil zatím pouze Německo, Polsko, Španělsko, Rakousko a Francii.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS