Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
15.09.2009, autor: Jiří Gračka, kategorie: Aktuality

Vatikánský mluvčí hovořil o papežově cestě do ČR

Benedikt XVI. bude podle něj vyzývat k evangelizaci, šíření milosrdné lásky a k ekumenismu

"Zanedlouho se papež znovu vydá na cestu. Bude to krátká, ale intenzivní návštěva České republiky ve dnech 26.-28.9. Papež zavítá do srdce Evropy, do země se starobylou a významnou kulturní tradicí, ke které podstatně přispělo křesťanství, do země, která si v těchto dnech připomene dvacet let od pádu komunistického režimu a pokojného přechodu k demokracii, do země, kde je sekularizace tak rozšířená, že náboženskou praxi vykonává jen menšina.

Existuje mnoho silných poselství, která může Svatý otec adresovat věřícím a všem lidem dobré vůle v takové zemi. Jistě mezi nimi bude povzbuzení pro živou a odvážnou církev, aby vydávala svědectví a šířila naději a solidární milosrdnou lásku ve svém okolí, zejména mezi mladšími generacemi. Bude tu pozvání k srdečnému ekumenismu, který prohloubí a dodá důvěryhodnosti přínosu věřících k vytváření budoucnosti v sekularizované společnosti. Papež nabídne perspektivu velké kulturní a morální hloubky, aby se proces sjednocování Evropy neomezil jen na materiální a ekonomické aspekty, ale aby v sobě obsahoval také bohatství sdílených hodnot, nezbytných pro zajištění důstojnosti lidské osoby.

Národní slavnost, důvod volby data papežovy cesty, je věnována mučedníkovi svatému Václavovi. Jak účinněji připomenout, že křesťanství z celého srdce poskytlo a chce i dále poskytovat cennou službu nejhlubšímu bytí a naději každého národa?"

(P. Federico Lombardi)

» Přejít na článek Vatikánský mluvčí hovořil o papežově cestě do ČR na webu www.radiovaticana.cz.

© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS