Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
18.09.2009, autor: Martina Jandlová, kategorie: Aktuality

Tématem papežovy návštěvy v Brně je naděje, symbolem jedenáctimetrová kotva

Osa bohoslužebného prostoru je spojnicí z minulosti přes přítomnost do budoucnosti
Tématem papežovy návštěvy v Brně je naděje, symbolem jedenáctimetrová kotva

Jak uvádí Marek Štěpán: "Kotva je umístěna na pomyslné duchovní ose areálu, která vede od starých Božích muk k této kotvě. Tato osa je spojnicí z minulosti – našimi předky, kteří stavěli Boží muka, přes přítomnost – společnou velkou mši – do budoucnosti – s nadějí. Po této ose bude přijíždět Benedikt XVI ve svém papamobilu. Kotva je vysoká jedenáct metrů a je umístěna na metrovém náspu. Je mírně stylizovaná a má bílou barvu, ostatně jako většina areálu. Je vyrobena pro dočasné použití právě v areálu mše Svatého otce, následně bude recyklována. Má lehkou konstrukci z jemné příhradoviny opláštěné vytmelenou překližkou. V náspu pod ní je ukryt stabilizační podstavec. K jejímu nasvětlení bude využito scénického osvětlení."

Kotvu vyrobil generální dodavatel areálu Sundrive dle návrhu autora areálu. Předpokládá se, že v areálu bude vztyčena 23. září 2009.

Areál na letišti v Brně

Areál na letišti v Brně
Brno-Tuřany

Areál pro bohoslužbu na letišti v Brně-Tuřanech

autor: Ateliér Štěpán

 

© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS