Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
25.06.2009, autor: Jiří Gračka, kategorie: Aktuality

Svatý otec požehná základní kameny

Při bohoslužbě v Brně budou požehnány základní kameny církevních staveb z celé ČR
Svatý otec požehná základní kameny

Po mši svaté, kterou bude slavit v neděli 27. září dopoledne na brněnském letišti v Tuřanech, požehná papež Benedikt XVI. základní kameny pro církevní stavby z celé České republiky i odjinud. Zájemci o požehnání kamene musí nejpozději do 19. září kontaktovat farnost Slavkov u Brna.

List, který nechalo brněnské biskupství zveřejnit ve všech diecézních oběžnících, vyjmenovává podmínky pro přijetí základního kamene k požehnání Svatým otcem. Kámen má mít maximální rozměry 50 x 40 x 10 cm. V textu je třeba uvést, že kámen byl požehnán, nikoli posvěcen. Nejedná se totiž o svěcení, ale o žehnání. Plánovaná sakrální stavba musí být předem ohlášena a schválena příslušným biskupstvím, pokud to diecéze vyžaduje. Toto schválení je třeba dodat v kopii při předání kamene ve Slavkově.

Všechny kameny musí být doručeny nejpozději do 19. září 2009 na adresu Římskokatolická farnost Slavkov u Brna, P. Milan Vavro, Malinovského 2, 684 01 Slavkov u Brna, tel. 544 221 587, mobil 604 280 160, e-mail rd.vavro@biskupstvi.cz.

Na výše uvedeném kontaktu je třeba se nahlásit nejpozději do 31. července, termín doručení základního kamene do Slavkova je nutno sjednat dva dny předem (nejlépe e-mailem, telefonicky jen v pracovní dny od 9 do 12 hodin nebo večer).

Lehčí kameny je možno si vyzvednout po bohoslužbě v neděli 27. září od 14 do 17 hodin (k místu se lze dostat autem pouze na 4 km). Ostatní kameny budou převezeny do Slavkova a zde je bude možné si vyzvednout téhož dne od 19 do 23 hodin, případně od úterý 29. září do pátku 2. října v předem dohodnutém termínu, později dle dohody.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS