Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
19.08.2009, autor: Aleš Pištora, kategorie: Aktuality

Předprogram ve Staré Boleslavi začíná již v neděli večer

Součástí jsou modlitby, přednáška i promítání filmů
Předprogram ve Staré Boleslavi začíná již v neděli večer

Den před příjezdem Svatého otce do Staré Boleslavi, tedy v neděli 27. září, bude mít mládež vlastní předprogram, který začne v 19:30 hodin na boleslavském Mariánském náměstí. Účastníky čeká nejen hudební doprovod skupiny Credenc, ale i přednáška na téma "O svatosti vážně i nevážně" a představení s názvem "Klopýtání", které má sloužit k pobavení a zamyšlení. Po záverečné večerní modlitbě budou mít účastníci možnost zúčastnit se adorace v bazilice Panny Marie, prostor bude také pro svátost smíření či rozhovory a modlitby ve skupinkách. Ti, kdo se nebudou chtít účastnit nočního bdění, mohou přenocovat v prostoru, kterému se říká "stanové městečko". Zde ve vlastních stanech nebo pod širákem vyčkají rána, kdy již začne bezprostřední příprava na setkání s papežem.

V pondělí 28. září bude již od 4:00 hodin umožněn vstup do sektorů na Proboštské louce. O dvě hodiny později bude promítán film "Cestou čtvrtého krále", zachycující české poutníky při Světovém setkání mládeže v Kolíně nad Rýnem v roce 2005. Přibližně v půl sedmé účastníky přivítají moderátoři spolu se Scholou brněnské mládeže (SBM), která bude ranní program hudebně doprovázet. V následujících dvou hodinách se mladí během jednotlivých bloků seznámí s životem sv. Václava. Každá z částí bude zahrnovat scénku, filmový prostřih ze setkání papeže Jana Pavla II. nebo Benedikta XVI. s mládeží, modlitbu a nácvik písně k liturgii.

Od devíti hodin bude probíhat bezprostřední příprava na příjezd Svatého otce formou promítaných fotografií a krátkého zpravodajství z jeho dosavadní návštěvy v České republice. Na svých zahraničních cestách se Benedikt XVI. – podobně jako Jan Pavel II. – setkává pravidelně s mládeží. Tato setkání mají různou podobu. Ve Staré Boleslavi bude specifické tím, že je to při příležitosti Národní svatováclavské pouti, takže s mladými lidmi prožije vrcholnou událost života církve – mši svatou. Ta začíná v 9:45 hodin a mládež do ní bude liturgicky zapojena. V závěru mše pronese Benedikt XVI. poselství mladým lidem, v němž se dotkne problémů jejich života tak, jak je přináší konkrétní situace v naší zemi. Zástupci této věkové kategorie mu také předají dary – fotoknihu a peněžní šek "Dar pro Afriku".

Tento i další podobné programy pro mladé vytváří Sekce pro mládež, která je výkonným orgánem České biskupské konference (ČBK), jmenovitě biskupa, který je zodpovědný za pastoraci mládeže. Kromě pastorační činnosti plní Sekce důležitou formační, komunikační, koordinační, studijní a informační funkci a jejím posláním je starost o všechnu mládež, věřící i nevěřící.

» Přejít na článek Předprogram ve Staré Boleslavi začíná již v neděli večer na webu www.apha.cz.

© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS