Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
16.09.2009, autor: Aleš Pištora, kategorie: Aktuality

Papež projede Prahou v papamobilu

První cesta ve speciálním vozidle povede od Pražského Jezulátka směrem na Národní třídu
Svatý otec Benedikt XVI. v papamobilu (foto Roman Málek)

Podobně jako stovky poutníků z desítek zemí, které denně navštíví toto poutní místo, povedou také první kroky Benedikta XVI. k Pražskému Jezulátku do Karmelitské ulice. Navštívit chrám Panny Marie Vítězné, jedno z hlavních poutních míst pražské arcidiecéze, které se těší veliké oblibě v cizině a především v hispánském světě, bylo osobním přáním Svatého otce.

Po přivítání s primátorem hlavního města Prahy Pavlem Bémem a starosty pražských obvodů před kostelem vstoupí Benedikt XVI. do chrámové lodi, kde ho čeká setkání s rodiči a dětmi. Svatý otec setrvá v tiché modlitbě před samotným Jezulátkem, předá mu svůj dar a v presbytáři bude přivítán arcibiskupem Graubnerem, předsedou České biskupské konference. Poté pozdraví přítomné a spolu s nimi se pomodlí Otče náš.

Po skončení tohoto setkání nastoupí Svatý otec poprvé při své návštěvě České republiky do papamobilu, aby cestou od kostela Panny Marie Vítězné směrem k Národní třídě mohl žehnat těm, kdo jej přijdou pozdravit. Jeho speciálně upravený bílý vůz již míří z Vatikánu do České republiky. V doprovodu kardinála Bertoneho, pražského arcibiskupa kardinála Vlka, papežského nuncia Diego Causera a svého sekretáře Mons. Gänsweina se papež vydá na další setkání, která ho v Praze, Staré Boleslavi a Brně čekají.

V sobotu 26. září večer se papež společně s duchovními a řeholníky pomodlí nešpory v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. Mši svatou bude papež celebrovat následující den v Brně, kde se očekává kolem sta tisíc poutníků. Tentýž den večer ho čeká setkání s ekumenou a akademickou obcí. Na programu Svatého otce je také návštěva Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi, která se uskuteční 28. září, i zde bude papež sloužit mši svatou. Ta je určena pro všechny věřící a bude současně místem setkání Svatého otce s mládeží. V pondělí 28. září po rozloučení na apoštolské nunciatuře a slavnostním ceremoniálu na ruzyňském letišti odlétá Svatý otec zpět do Říma.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS