Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
15.09.2009, autor: Aleš Pištora, kategorie: Aktuality

P. Jan Balík o Benediktu XVI.

Přednášku v rámci cyklu "Zlatá Praha" prosloví v neděli 20. září
P. Jan Balík o Benediktu XVI.

Jednu z mnoho přednášek, které se na území pražské arcidiecéze konají v souvislosti s očekávanou návštěvou Svatého otce u nás, pořádá v rámci iniciativy Zlatá Praha Hnutí Fokoláre ve spolupráci s občanským sdružením Pontes. Přednášky a následné debaty se můžete zúčastnit v prostorách úřadu Městské části Praha 5, Štefánikova 15, Praha 5 – Smíchov (MHD Anděl, naproti vchodu do kostela sv. Václava).

Papežská návštěva je pro nás událostí velikého významu. Benedikt XVI. přijíždí se svým poselství pro věřící u nás, ale stejně tak se bude obracet k celému světu. Po dobu návštěvy budeme v centru zájmu světových médií. Nebylo by proto dobře, kdyby organizační přípravy zastřely význam a obsah návštěvy. Nejde o státní návštěvu jako každou jinou. Přijíždí k nám hlava katolické církve, ale zároveň přijíždí vzdělanec, univerzitní učitel a badatel světové proslulosti. Je proto užitečné seznámit se důkladněji také s jeho myšlením a jeho dílem. V duchovní přípravě nám pomáhají nejen dvě malé knížky Připravme se na návštěvu Svatého otce Benedikta XVI. v ČR a Novéna k přípravě na návštěvu Svatého otce Benedikta XVI., ale také mnohé přednášky, které se při této příležitosti konají.

Ke stažení: Příprava

Materiály určené k duchovní přípravě na návštěvu Svatého otce


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS