Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
14.08.2009, autor: Jiří Gračka, kategorie: Aktuality

Na mši se Svatým otcem se již přihlásilo téměř 100.000 lidí

Skutečný počet účastníků však patrně ještě vzroste
Na mši se Svatým otcem se již přihlásilo téměř 100.000 lidí

Zájem o papežskou návštěvu je podle očekávání veliký. Do Staré Boleslavi se zatím přihlásilo přes 30 tisíc poutníků, v Brně se počet zaregistrovaných blíží 70 tisícům. Organizátoři však počítají s tím, že mnoho lidí se rozhodne až na poslední chvíli a návštěvnost tedy bude ještě vyšší.

"Ke dni 8. srpna 2009 bylo jen z brněnské diecéze přihlášeno na mši se Svatým otcem Benediktem XVI. do Brna cca 38 tisíc poutníků. Z ostatních českých a moravských diecézí a ze zahraničí je zatím přihlášeno 31 tisíc poutníků. Celkový počet přihlášených téměř 69 tisíc odpovídá reálné představě 100.000 poutníků při brněnské bohoslužbě," říká tisková mluvčí brněnské diecéze Martina Jandlová.

Ti, kdo se dosud nepřihlásili, se na některou z bohoslužeb dostanou zcela bez problému. Místenku si mohou vyzvednout zdarma na jednotlivých biskupstvích nebo v síti prodejen Karmelitánského nakladatelství (více informací o možnostech, jak místenku získat, najdete v sekcích "Brno" a "Stará Boleslav"). Na mši se ale může každý vydat i bez místenky, dostane ji až na místě.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS