Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
25.09.2009, autor: Jan Zasadil, kategorie: Aktuality

Kniha o kardinálu Beranovi

Biografie doplněná o CD s autentickými nahrávkami vyjde 40 let po jeho úmrtí
Josef kardinál Beran  

Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Centrem pro studium demokracie a kultury vydávají v předvečer příletu papeže Benedikta XVI. do České republiky publikaci Stanislavy Vodičkové „Uzavírám vás do svého srdce – životopis Josefa kardinála Berana“. Kniha, která vychází v roce 40. výročí úmrtí Josefa kardinála Berana v Římě, bude také jedním z darů, který obdrží Benedikt XVI. v rámci své návštěvy České republiky. Bude mu předána prostřednictvím pražské nunciatury.

Kniha se věnuje osudu Josefa kardinála Berana (1888–1969) v kontextu moderních dějin 20. století. Přibližuje ho jako člověka pevně ukotveného v křesťanských hodnotách, který vzdoroval dvěma totalitním režimům – v době nacistické okupace se stal vězněm v koncentračním táboře Dachau a v době komunistického režimu prošel postupně „domácím vězením“, čtrnáctiletou internací pod dohledem StB a nakonec vyhoštěním z vlasti bez možnosti návratu. Beranovy životní etapy jsou v knize doplněny množstvím dobových fotografií a archiválií, z nichž většina nebyla dosud publikována. Součástí monografie je také nosič CD s autentickou nahrávkou jeho vzpomínek.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS