Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
07.09.2009, autor: Martina Jandlová, kategorie: Aktuality

I radiotelegrafisté propagují návštěvu Svatého otce v ČR

Od začátku září již navázali spojení s mnoha zeměmi
QSL lístek k papežské návštěvě

Zajímavý způsob propagace návštěvy papeže Benedikta XVI. v České republice zvolili dva radiotelegrafisté z Brněnska. Krátkodobě přestali používat volací znaky svých amatérských radiostanic OK5MM (operátor Ing. Vít Kotrba) a OK2BEW (operátor Karel Pažourek) a u Českého radiokomunikačního úřadu si vyžádali na celý měsíc září 2009 mimořádné volací znaky OL16BND a OL16B.

Oba radiotelegrafisté z Brněnska se tak při vysílání na krátkých vlnách stali raritou a jejich kolegové z různých zemí ihned zbystřili pozornost, neboť prefix OL se vydává pouze pro zcela mimořádné příležitosti.

Při vzájemné komunikaci se operátoři představují svým jménem a uvedou svoji polohu (bydliště). V tomto případě také vysvětlí, že zvláštní volací znak používají v souvislosti s návštěvou papeže Benedikta XVI. v České republice. Takové krátkovlnné spojení si stanice vzájemně potvrzují zvláštní kartičkou zvanou QSL lístek. Na lístcích obou zmíněných stanic bude emblém papežské návštěvy a další informace.

Od 1. září 2009 již oba operátoři navázali spojení s mnoha státy na světě.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS