Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
26.08.2009, autor: Jiří Gračka, kategorie: Aktuality

Doprava do Staré Boleslavi v době papežské návštěvy

Město bude pro automobily uzavřeno od nedělního poledne do pondělního večera
Doprava do Staré Boleslavi v době papežské návštěvy

S ohledem na dopravní opatření a kapacitu parkovišť a příjezdových tras doporučují pořadatelé všem návštěvníkům papežské mše ve Staré Boleslavi dne 28. září 2009, aby v co největší možné míře využili veřejnou dopravu. Vlak zastavuje ve stanici Stará Boleslav na trati č. 072 Ústí nad Labem – Mělník – Lysá nad Labem, asi 2,5 km od místa konání bohoslužby. Pro návštěvníky s omezenou hybností a starší účastníky bude vypravována kyvadlová autobusová doprava od vlakového nádraží do areálu autobusového nádraží ve Staré Boleslavi. Kyvadlová autobusová doprava na autobusové nádraží ve Staré Boleslavi bude v pravidelných intervalech jezdit i z Prahy – ze stanic metra Černý Most (linka B) a Letňany (linka C).

Pokud se účastníci bohoslužby rozhodnou přicestovat vlastními dopravními prostředky, doporučují organizátoři příjezd v rozmezí mezi 4. a 7. hodinou ráno. Areál bude otevřen od 4:00 hodin. Pro parkování osobních automobilů budou fungovat dvě parkoviště: parkoviště osobních automobilů P1 je situováno na severovýchodním okraji města Stará Boleslav poblíž sjezdu EXIT 14 u rychlostní komunikace R10, parkoviště P2 je situováno na západním okraji města u silnice II/331. Podrobné informace o příjezdových trasách včetně map jsou ZDE. Pro parkování zájezdových autobusů ze všech směrů jsou navrženy plochy v areálu Jaselských kasáren Armády České republiky ve Staré Boleslavi. Informace o příjezdových trasách a výstupu cestujících včetně informačních map jsou uvedeny ZDE.

S ohledem na zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy pěších návštěvníků bude v období od neděle 27. září 2009 od 12:00 hodin do pondělí 28. září 2009 do 20:00 hodin zcela uzavřeno město Stará Boleslav pro motorová vozidla (detaily ZDE). Dopravní opatření jsou zpracována tak, aby doprava ve větší obytné části Staré Boleslavi byla co nejméně omezena, organizátoři přesto prosí občany města, aby své automobily ponechali v garážích. Děkují také za vstřícnost k této výjimečné události, která na Starou Boleslav soustředí pozornost světové veřejnosti.

Podrobné informace o dopravních opatřeních ve Staré Boleslavi v době návštěvy Svatého otce naleznete ZDE.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS