Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
22.09.2009, autor: Martina Jandlová, kategorie: Aktuality

Dění v charitě se nese ve znamení návštěvy Benedikta XVI. v Brně

Dění v charitě se nese ve znamení návštěvy Benedikta XVI. v Brně

"Máme za úkol sestavit týmy pro poskytování zdravotnické služby. Na místě bude tedy pod koordinací Charity 18 lékařů, 72 zdravotních sester a 126 dobrovolníků z řad studentů středních zdravotnických škol," vysvětluje ředitel Charity Česká republika Oldřich Haičman.

Charita se podílí také na přípravách a organizaci tzv. VIP sektorů určených pro představitelé státu, samosprávy a především církve nejen z České republiky.

Benedikt XVI. je autorem encykliky Deus caritas est ("Bůh je láska"). Tato se stala novým impulzem pro činnost charity, která je projevem oné aktivní milosrdné lásky bližním v nouzi, o které pojednává zmiňovaná encyklika. Charita proto obdaruje Svatého otce paškálem vážícím 14 kg z včelího vosku, který vyrobily Chráněné dílny pro lidi s omezenou pracovní schopností v Zábřehu. "Svíce bude dekorována charitním křížem s paprsky a opatřena věnováním. Chtěli bychom tak poděkovat Svatému otci za jeho otevřený postoj k charitativní činnosti a velmi podporující vyjádření ve prospěch charity. Charita vychází z oné Caritas – činné lásky," říká Oldřich Haičman.

V této souvislosti Diecézní charita Brno již pošesté pořádá Den charity, který se bude konat 25. září 2009 po celé diecézi. Charita zve mimo jiné v rámci připraveného programu také na Jakubském náměstí v Brně od 9.00 hod. Den charity se koná každoročně při příležitosti svátku sv. Vincence z Paul (1581–1660), který je patronem moderního pojetí charitativní činnosti. Samotný svátek připadá symbolicky právě na den návštěvy papeže v Brně, tedy 27. září. Pro veřejnost jsou připraveny ukázky z výrobků uživatelů charitních služeb, aktivní předvádění procesu jejich výroby, hry pro děti – velkoplošné puzzle, výtvarná dílna, výstava fotografií z červnových povodní atd.

"Tato akce se vymyká tím, že nejde o žádnou sbírku. Naopak chceme v tento den obdarovat veřejnost a poděkovat jim za podporu, kterou nám projevuje po zbytek roku. Snažíme se tak informovat, co charita dělá, komu všemu pomáhá a jak se jí to za uplynulý rok dařilo," sděluje koordinátorka brněnského Dne charity Eva Bělocká. Obdobné akce budou konat po celém území brněnské diecéze, zejména v sídlech oblastních charit, které zahrnují téměř všechna bývalá okresní města regionu.

Více informací na www.dchbrno.caritas.cz.


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS