Návštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, BrnoNávštěva papeže Benedikta XVI. v České republice - Praha, Stará Boleslav, Brno

Hlavní menu:

 
26.09.2009, autor: Kateřina Regendová, kategorie: Aktuality

Čeští vysokoškoláci napsali papežovi

Stručný obsah dopisu
Čeští vysokoškoláci napsali papežovi  

U příležitosti návštěvy Benedikta XVI. v České republice mu vysokoškolští studenti napsali dopis, který je vyjádřením jejich radosti a vděčnosti z této události.

Na začátku ho informují o systému univerzitní pastorace v České republice a představují mu činnost a poslání Vysokoškolského katolického hnutí. Dále vzpomínají na audienci u Svatého otce, která se uskutečnila během letošního Evropského setkání vysokoškolských studentů. Děkují mu za důvěru a naději a odpovídají na jeho slova, jimiž tehdy vysokoškolákům připomněl jejich spoluodpovědnost za budoucnost Evropy. Ujišťují ho ze své strany o touze vydávat v univerzitním prostředí svědectví o křesťanské lásce a svědčit zde o možnosti spolupráce mezi vírou a rozumem. Závěrem Svatému otci vyjadřují svou lásku a věrnost Petrovu stolci. Dopis byl papežovi předán prostřednictvím nunciatury. 


© Česká biskupská konference | © Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2009 | | RSS